07

شهریور
1397

کلیسای گریگورلوساوریچ

ارسال شده توسط: مدیرسایت/ 104 0

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”6″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

این بنا از بزرگترین کلیساهای ارمنستان می باشد که اکثر مراسم دینی و مذهبی در این مکان برگزار می شود. این کلیسا به دستور اسقف اعظم زاون اول در سال 1980 به مناسبت هزار و هفتصدمین سالگرد مسیحیت آغاز و در سال 2001 افتتاح گردید.

پیکر گریگور لوساوریچ مقدس در سال 2000 میلادی طی مراسم با شکوه از واتیکان به این کلیسا آورده شد که روبروی درب اصلی کلیسا نگهداری می شود.

در قسمت پایین کلیسا یک کتابخانه و مجموعه ای از یادبود های گریگور لوساوریچ موجود می باشد. کل مساحت مجموعه 3822 متر می باشد که در ساخت آن از سنگ های دوف استفاده شده است. ناقوس ها در قسمت شرقی کلیسا می باشد. 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید