07

شهریور
1397

میدان جمهوری (هراپاراک)

ارسال شده توسط: مدیرسایت/ 104 0

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”5″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

میدان جمهوری ایروان که سابقا با نام میدان لنین شناخته می شد یکی از دیدنی های ایروان می باشد. این میدان بیضی شکل در سال های اخیر محل برگزاری مهم ترین کنسرت ها و جشن های ارامنه می باشد. اولین نقشه بازسازی این میدان در سال 1924 توسط تامانیان کشیده شد. در سال های قبل مجسمه ای از یک انقلابی مارکسیست توسط هنرمند برجسته شوروی Sergei Merkurov ساخته شد و در قسمت جنوبی این میدان بیضی شکل قرار گرفت. پس از استقلال مجدد ارمنستان مجسمه را از آن محل برداشتند و اکنون در حیاط موزه تاریخ ملی نگهداری می شود.
میدان به وسیله 7 ساختمان مهم احاطه شده است. در قسمت شمال گالری ملی و ساختمان موزه تاریخ، جنوب شرقی وزارت دارایی و اداره پست مرکزی، شمال غربی وزارت امور خارجه، جنوب غربی هتل مریوت و وزارت انرژی و منابع طبیعی و در طرف دیگر میدان، خانه دولت می باشد.
ساعت بسیار بزرگی در خانه دولت توجه شما را جلب خواهد کرد که در مسکو ساخته شده است و در سال 1914 به ایروان آورده شده است. قطر صفحه آن 4 متر و عقربه بزرگ آن 188 سانتیمتر و عقربه کوچک 170 سانت می باشد.  

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید