مناطق توریستی ایروان

07

شهریور
1397

خانه اپرا

ارسال شده توسط: مدیرسایت/ 95 0

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”4″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Show slideshow]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

این ساختمان توسط معمار برجسته الکساندر تامانیان طراحی شده و به راستی بهترین و واقعی ترین مثال از معماری شوروی است. جالب توجه است که تامانیان دو تالار را در یک ساختمان با سقف مشترک ساخته است و هر دو سالن از لحاظ آکوستیک عالی هستند. خانه اپرا که با نام آرام خاچاتوریان اولین اپرا نویس ارمنی ثبت شده است در 28 نوامبر 1930 شروع و در 20 ژانویه 1933 افتتاح شد. آهنگساز و رهبر ارکستر معروف ارمنی Tigran Chuhajyan سهم به سزایی در به وجود آمدن خانه اپرا داشت. ساختمان از دو سالن با نام های آرام خاچاتوریان و سالن اپرا و باله ملی تئاتر ارمنستان تشکیل شده است که دارای یک سقف مشترک و دو استیج متفاوت می باشد. هر دو سالن شبیه به آمفی تئاترها طراحی شده اند و آکوستیک هستند. سالن کنسرت آرام خاچاتوریان پس از مرگ الکساندر تامانیان توسط پسرش تکمیل شد. این سالن گنجایش 14000 نفر را دارد.
اولین اپرای رقص باله در خانه اپرا دریاچه سوان بود که در ژانویه 1935 اجرا شد. اولین باله ارمنی به نام شادی توسط آرام خاچاتوریان ساخته شد.  

 

ارسال دیدگاه

لطفا یک نظر بنویسید.
لطفا نام خود را وارد کنید
لطفا آدرس ایمیل خود را وارد کنید.
لطفا یک ایمیل درست وارد کنید