صومعه گغارد

دیر گغارد یکی از مکان های دیدنی است که بیشتر از همه بازدید می شود. در حین سفر به این بناهای یادبود باستانی ، خیلی چیزهای دیدنی وجود دارند. یکی از آنها خود جاده است ، که با چشم انداز و طبیعت حیرت انگیزی احاطه شده است. جاده گارنی و گغارد یکی از زیباترین جاده های ارمنستان است.

دیر گغارد در 7 مایلی گارنی قرار دارد و در حدود قرن چهارم تأسیس شده است. اما تاریخ بنای فعلی به قرنهای دوازدهم و سیزدهم بر می گردد.

بر طبق افسانه باستانی ، سرنیزه افسانه ای که در بدن مسیح فرو رفته است به دیر گغارد آورده شده است. مجموعه گغارد خیلی چیزهای دیدنی دارد . حجره های تراشیده شده از کوه جالب ترین آنها هستند این حجره های تراشیده شده ، با آکوستیک باور نکردنی خود معروف هستند. شما دیوارهای خاچکارهای ( صلیب تراشیده شده از سنگ ) حیرت انگیزی را در قسمت بیرونی دیوارهای دیر حفر شده ، خواهید دید . همچنین شما می توانید داخل کلیسای جامع اصلی که در سال 1215 ساخته شده است ، شمع روشن کنید.

هنگامی که در گغارد هستید روبانهای گره زده شده بر روی درختهای اطراف رودخانه و صخره های با اثرات خون قربانی شده ها را ملاحظه می کنید . روبانهای گره زده شده نمایانگر آرزوها هستند . صخره های مخصوص قربانی وقتی که شخصی گوسفند یا مرغی برای قربانی کردن می آورد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *